Çevre Mühendisleri Ve Doğa Sevenler Topluluğu’nun Büyük Başarısı

11 Aralık 2017 Pazartesi

Üniversitemiz Çevre Mühendislileri ve Doğa Sevenler Topluluğu (ÇEMDOST), Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) tarafından, üniversite öğrencilerinde atık pil toplama bilincinin yerleşmesini sağlamak amacıyla düzenlenen “Çevre Mühendisleri Yarışıyor” adlı atık pil toplama yarışmasında birinciliği kazanmıştır.

Kasım 2016-Temmuz 2017 tarihleri arasında, Türkiye genelinde tüm üniversitelerin 42 Çevre Mühendisliği Bölümünün katılımına açık olan yarışmaya, Giresun Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü adına, bölüm öğrencilerinin kurucu üyesi olduğu ÇEMDOST topluluğu katılmış ve 350 kg pil toplayarak birinci olmuştur.

“Atık pillerin çöp olmadığını, diğer çöplerden ayrı bir şekilde muhafaza edilmesi gerektiğini” ifade eden ÇEMDOST Akademik Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Özlem TUNÇ DEDE, topluluk olarak 2016 yılında, üniversite ve çevresinde çeşitli konumlara atık pil toplama kutuları yerleştirdiklerini ve atık pillerin bu kutularda toplanması için faaliyetler başlattıklarını belirtti. Ayrıca, üniversite içerisinde öğrencilere mini atık pil toplama kutusu ve broşür dağıtılarak, atık pil bilincinin arttırılması yönünde çalışmalara devam edildiğini söyledi.

Danışmanlığını yürüttüğü ÇEMDOST topluluğunun böyle bir başarıya imza atmasından büyük bir gurur duyduğunu söyleyen Yrd. Doç. Dr. Özlem TUNÇ DEDE, topluluğun sadece atık pil konusunda değil, çevre ile ilgili her türlü konuda bilinçlendirme faaliyetlerine büyük bir hızla devam edeceğini belirtti.

Toplulukla ilgili ayrıntılı bilgi için: cemdost.org